Jak na draka..

16. října 2006 v 23:59 | Niki
Niki twořila.. a yako welicce qalitně twořila..

Jak na draka…
obvyklý postup je tento: Drak se usadí někde ve sluji, začne požírat dobytek, pustošit krajinu a klást si podmínky. Obyvatelé pláčou, lamentujou a prosí krále, aby něco propánakrále udělal, že už to nemůžou vydržet, protože dobytek, úroda, psychická pohoda a vnitřní světy trpí. Draka napadne, že by mohl sežrat princeznu, i začne vehementně vyhrožovat, až nakonec řekne, navalte princeznu nebo bude zle.
Vtom se objeví princ, draka zabije, princeznu osvobodí a je to. Obyvatelé stáhnou černý sukno, vystaví sukna barevná a radují se.Jde o postup osvědčenej, přesto často opomíjenej. Opomíjení děje se z prostýho důvodu, a sice proto, že dnes princové trpí fixní ideou, že draci neexistujou. Obyvatelé - prostí občané toho moc nezmůžou, chce to prince. Princ však, jak výše zmíněno, trpí fixní ideou, proto stojí před drakem a mudruje, zatímco drak se chová jako normální drak, chrlí oheň a síru a užuž otvírá chřtán.
PRINCEZNY! Samy se meče chopit nemůžete. Musíte to zaonačit tak, aby princovi spadly šupiny z očí, a začal sakra utínat ty hlavy.
Jak na to: Expozice se vždy vyvíjí dle klasického scénáře, výše naznačeného. Vstupme proto přímo do rozhodujícího okamžiku děje:
PRINCEZNA: (uvázaná u stromu poblíž sluje) "Princi! Konečně! To je dost, že jdeš!"
PRINC: (přichází volným krokem): "Ahoj krásko! Rád tě vidím! To máme dnes hezky, že?"
PRINCEZNA: "Jak to sakra myslíš? Poletují tu netopýři, nebe je fialový a drak už leze ven!"
DRAK: "Uorauorauora!" (chrlí, koulí krví podlitýma očima, chřtán dokořán)
PRINCEZNA: "Pomoc! Princi, zabij ho!"
PRINC: (k princezně): "Alenotak, nebuď hysterická. Draci neexistují, haha. V klidu se s ním domluvím a on odloží svou masku."
(k drakovi): "Bla, bla, bla". (Trpělivě mu cosi vysvětluje, zatímco jeho brnění se začíná povážlivě rozžhavovat doběla).
PRINCEZNA: "HAÚÚÚÚ!" (vyje, neboť se jí začíná loupat kůže).
DRAK: (uvažuje): (…"hned jak ji sežeru, s tím princem se spřátelím a naučím ho chrlit a koulet. Bude nás víc!").
(K princovi, podlézavě): "Vidím, žes inteligentní (chrch), mohu se od tebe lecčemus přiučit (prsk)!"
PRINC: (začíná cosi tušit, protože ho pálí brnění a k srdci mu počíná doléhat princeznino usedavé vytí). "Haló, kolego. Nepřeháníš to trochu s těmi efekty??"
PRINCEZNA: "Pomoc! Je to DRAK! Vem MEČ a začni UTÍNAT HLAVY! Začni tou, co nejvíc MLUVÍ!" (dle potřeby xkrát opakovat. kůže zas doroste, žádný strachy!)
PRINC: (zaraženě - sám pro sebe: "žeby?") K drakovi: (rozhodně): "POSTAV SE MI JAKO MUŽ!"
PRINCEZNA: (z posledních sil sípá): "Nemůžee. Je to DRAK! Stačí, když ho prostě ZABIJEŠ!"
Milí obyvatelé, princezny i princové. Výše popsaná situace je velmi zkratkovitá. Pohádka však VŽDY DOBŘE DOPADNE. To jen nová doba si žádá od princezen více udatnosti a výdrže. Protože princ je princ, drak je drak, a šupiny nakonec spadnou, princ všechny hlavy pozutíná, nad smrdící dračí mrtvolou pronese sváteční slovo, obyvatelé vesele tančí a princezna? Pomyslí si své, namaže se kalciem, obejme prince a žijou spolu happily ever after !!!
P. S. Samozřejmě existujou i princezny drakobijky, smutné srdnaté hrdinky, které zas ale pro změnu trpí fixní ideou, že neexistují princové.
Princové jsou! :oD
 


Komentáře

1 TomGarden TomGarden | Web | 17. října 2006 v 16:07 | Reagovat

pěkné... :)))))

2 world world | E-mail | Web | 17. října 2006 v 16:21 | Reagovat

souhlas.. nikolka ye profesionálka :))))

3 lucka lucka | E-mail | 2. ledna 2008 v 16:37 | Reagovat

to je ten drak

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama