Drogy IV

8. listopadu 2006 v 19:40 | world
Durman + Ice + Kokain

Durman

Halucinogenní účinky durmanu byly známy jak ve Starém, tak v Novém světě.

V Novém světě byl považován za posvátnou rostlinu, s níž směla zacházet pouze pověřená osoba. Některé indiánské kmeny využívaly durman také k tzv. iniciačním obřadům.

Ve středověkém kouzelnictví měly důležitou úlohu a byly součástí čarodějnických mastí, jimiž se mazaly čarodějnice "před odletem na sabat", tj. aby upadly do zvláštního mrákotného stavu s bohatými halucinacemi a sny. Někteří farmakologicky vzdělaní uživatelé experimentují i s těmito látkami jako drogami nebo za použití čistých alkaloidů. Snaží se modifikovat obrazy jiných intoxikací, nebo se pokoušejí zvládnout některé nepříjemné vegetativní projevy.Většina druhů pochází asi z Ameriky, ale původ durmanu není zcela jasný, neboť užívání bylo rozšířeno ve Starém i Novém světě.

Dnes roste od tropů až do mírného pásu, včetně našich nejteplejších oblastí.

Doba působení: 24 až 36 hodin.

Účinky: atropin zvyšuje dynamogenii, touhu po pohybu, sklon k nemotivovanému smíchu, zrakové, ale i sluchové a čichové halucinace. Halucinace jsou velmi pohyblivé, mnohotné, létání, ježdění, otáčení. Zajímavá je značná tendence k agresi.

Vzhled: Lodyhy jsou větvené, listy střídavé, jednoduché a krátce řapíkaté. Květy vyrůstají jednotlivě v úžlabí listů a jsou oboupohlavné a pětičetné. Plod je tobolka na bázi se zbytky kalicha, pukající čtyřmi chlopněmi nebo nepravidelně. Obsahuje velké množství drobných semen.

U nás je nejznámější druh Datura stramonium, durman obecný, zvaný též "panenská okurka". Je to jednoletá bylina s lodyhou lysou nebo pýřitou, přímou, větvenou a asi 0,5 až 1 m vysokou. Listy vejčité až eliptické, na bázi klínovité až mělce srdčité, špičaté a na okraji laločnatě zubaté. Kalich s nestejnými ušty, koruna 5 až 10 cm dlouhá, nálevkovitá, bílá nebo fialová. Tobolky vejcovité, 3 až 7 cm dlouhé, přímé, se čtyřmi chlopněmi, hustě chlupaté.
Ice
Je to forma methylamphetaminu (pervitinu) určená ke kouření, je to jeho silně koncentrovaná krystalická forma. Lze ji aplikovat i injekčně, ale není to časté.

Slang: Ice, led krystal,...

Účinky jsou stejné jako u pervitinu, jenom dojezd a nespavost druhý den bývají horší. Účinkuje rychleji než pervitin, ale doba účinku je kratší, proto je také Ice více návykový.

Kokain
kokain- keř
Kokain je stimulační látka, vyráběná z rostliny koka, která stejně jako extáze nebo speed výrazně podporuje produkci serotoninu a dopaminu v mozku.

Získává se z rostliny koka, která roste divoce v Andách Jižní Ameriky. Koku pěstovali již staří indiáni a 90 % z nich dodnes žvýká denně 6 dkg lístků koky, jež obsahuje mimojiné také vitamin C.
kokain- prášek

Můžeme ji nazvat drogou bohatých, protože je velmi drahá ( narkoman za ni denně utratí asi 2 000 Kč! A obchod s kokainem je nejvýnosnější ilegální obchod na světě.

Kokain se vyrábí máčením listů koky v benzinu. Tím vzniká hydrochlorid, který je kyselý, a proto se může vdechovat, ale nedá se kouřit - kyselina by vám zničila plíce. Je také rozpustný ve vodě, čehož se využívá při nitrožilní aplikaci.

Způsoby aplikace:

1) vtírání do dásní

2) injekční - do žil

3) šňupání nosem (kokain se z nosní sliznice rychle vstřebává do krve) - nejčastější způsob

Účinky: dostaví se za několik vteřin a trvají pouze 30-40 minut. Kokain celkově povzbuzuje nervový systém a zvýšené sebevědomí, pokles chuti k jídlu, kolísání nálad. Působí jako nesmírně silné afrodiziakum.

Po aplikaci a odeznění příjemné reakce může trvat těžká kocovina a často přicházejí silné deprese a vyčerpání, což narkomané řeší další dávkou někdy i sebedestrukcí ( sebevražda či zlatá rána ).

Dávka: šňupání - 30 až 40 mg, intravenosně - cca 20 mg, denní množství přijímané drogy je velmi individuální a pohybuje se od desetin gramu až do 2 g. Cena za dávku je asi 400 Kč.
Vzhled: bílé krystalky bez zápachu s nahořklou chutí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama