Drogy V

9. listopadu 2006 v 19:40 | world
Crack + Amfetamíny

Crack

Crack je forma kokainu určená ke kouření. Vyrábí se způsobem zvaným freebasing... Kokain se ve vodě míchá se čpavkem a kypřícím práškem do pečiva. Voda se nechá odpařit a pevná látka, která vznikne - tzv. crack, se zahřívá a výpary se inhalují.
rocks

Jméno této drogy je odvozeno od zvuku, který vydává - praskání, při hoření.Vyskytuje se jako žlutobílé kusy zvané rocks ( ty se většinou kouří z vodní dýmky ).

Účinky: dostavují se velmi rychle - asi za 10 sec. a přichází nával blaha a rozkoše, což narkomané označují jako "orgasmus celého těla". Crack ovšem účinkuje pouhých 10min. ( tak dlouho crack hoří ).
crack
Poté účinky ustupují stejně rychle, jako přišly. Dostavuje se silná deprese, někdy agresivní chování a zároveň silná touha po další dávce! Crack je vysoce návykový!

Cena za dávku je asi 300Kč.

Cracková mise: neboli "binge" či "run" - trvá 24 hodin i více a během ní "feťáci" vykouří 14-15g cracku, v neustálém sledu "vzlety a pády" - jejich plíce však mohou zkolabovat... pak nastává panika a zmatené chování, agrese...

Crackové děti: děti matek užívajících crack. Vědci nyní zkoumají, zda tyto děti trpí podobnými abstinenčními příznaky jako např. děti matek na heroinu.

Amfetamíny
Jsou to stimulační látky vyrobené člověkem. Dříve se používaly na hubnutí nebo proti depresi. Dnes se v lékařství používají ve výjimečných případech slabší stimulanty...

Historie: Za 2. světové války se amphetaminy podávaly vojákům pro zlepšení výkonnosti a Hitler byl pravděpodobně závislý na pervitinu ( 5x denně si píchal injekce a bral tablety, což vysvětluje jeho paranoidní představy ).
3 hlavní izomery:levo-amfetamin (benedrin)
dexamfetamin (dexedrin)- 2x silnější než benzedrin, i dnes se používá v 5mg dávkách pro zklidnění hyperaktivních dětí
dexamfetamin
methylamfetamin (pervitin)- 2x silnější než dexedrin

Methylamfetamin

Slang: pervitin, perník, speed, peří, péčko, piko...

Vaří se z efedrinu a slabších stimulantů. Vyskytuje se jako bílý prášek ( někdy dožluta zbarvený ).
Jeho čistota se pohybuje okolo 5% a méně.
matamphetamin- prášek


Aplikace:


1) ústněpolykání tablet o hmotnosti 5mg - působí během 15-30 minut, účinek trvá asi 6hodin... alkoholickými nápoji se účinek snižuje
2) šňupání
krystaly se rozdrtí na prášek... lajna ( 5-7cm dlouhá ) se do nosu dopravuje buď stočenou bankovkou, trubičkou, nebo pro ty, co si nepotrpí na žádnou ceremonii, bez jakýchkoliv pomůcek
3) injekčně
rozpuštěný prášek ve vodě a přefiltrovaný ( kvůli oddělení nečistot - např. křídy) - okamžitý účinek - silný náraz - rauš trvá asi půl minuty

4) kouření

jako Ice
Účinky: podporuje produkci dopaminu, který dává pocit nabití energií. Proto se často užívá na tanečních parties, kde díky němu vydržíte protancovat celou noc. Také potlačuje chuť k jídlu (diety).
amfetamin
Účinek: ( při polykání nebo šňupání ) začíná lechtáním ve střevech, poté přichází nával energie... skřípání + drkotání zubů... pocit jistoty, euforie, nutkání sdělovat krásné věci. Také podporuje časté močení. Den po užití se uživatel cítí vyčerpaný, v depresi, unavený, někdy bývá dokonce agresivní = "speed si zítra vezme zpět to, co dal dnes" - dojezdy jsou nepříjemné, což se obvykle řeší vysazením, ale bohužel častěji další dávkou.

Nebezpečí: při delším užívání paranoja ( představy "world vs. me" = pocity pronásledování )

Doba účinku: asi 3-4 hodiny (výjimečně až 6 hodin)

Dávka: psaníčko, tableta

Cena za dávku: psaníčko asi 300Kč, 1 g asi 1000Kč
"Jízdy": Opakovaná injekční aplikace pervitinu, kdy přetrvvá pocit rozjařenosti- člověk je v podstatě pořád pod vlivem drogy... ta trvá i několik dní ( do vypotřebování zásob ) - během ní narkoman nejí a nespí. Potom následuje 48-hodinový spánek a po probuzení vyčerpání, deprese, dehydratace a hlad...

Amfetaminová psychóza: schizofrenní chování a paranoidní představy - halucinace
Polydrogování:1) speedball
2) + alkohol- pití alkoholu, pak speed: člověk si nepřipadá tak opilý, ikdyž je, a hlavně zůstává aktivní (bez speedu by např. usnul) - nebezpečí!
- speed a pak alkohol: vede k zuřivosti, agresi (následující den si člověk nic nepamatuje)
 


Komentáře

1 23 23 | E-mail | 22. srpna 2010 v 9:02 | Reagovat

no lol prej psanicko za 300 ono se to ale bere za lajnu a cena se pohybuje okolo 100kč-250kč takže jeden gram muže stát 1000kč-2500kč..A nevim kde  si an tom byl/a ale stav na 3-4h vyjmecne na 6h? stav muzes mit jak dlouho chces na kazdyho to pusobi jinak a zaleží taky na tom jestli je to destilovaná(čístá,neředěná) nebo stlačka..A speed se sice řadí mezi  metamfetaminy ale ma rozhodne slabsi ucinky nez pernik..=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama