Drogy VII

11. listopadu 2006 v 19:40 | world
Kodein + Morfín + Ketamin

Kodein
Základní surovinou pro jeho výrobu je opium. Kodein se v lékařství používá k tlumení kašle nebo mírných bolestí. Je 6x slabší než morfium a jeho účinky jsou tedy slabší...

Vzhled: bílé tablety, ampule nebo sirup. Kodein se používá jako příměs do dalších léků, např. aspirin.
Může se objevit tolerance i návyk, abstinenční příznaky jsou minimální.
Smrtelná dávka je asi 800 mg.

kodein- vzhled
Morfin
Vyrábí se z opia, ale je 10x silnější.

morfin

Rychle na něm vzniká psychická i fyzická závislost.

V lékařství se používá k tišení bolesti- 1 dávka se pohybuje okolo 5 - 20 mg. Injekce morfia vyvolá vyrovnanou, klidnou euforii. Nastává lhostejnost ke starostem, stoupá sebevědomí a myšlenky se zrychlí ( neruší mozkové funkce ). Často ho využívají studenti před zkouškami. Morfin tlumí vnímání bolesti, tlumí dráždivost dýchacího centra. Ve vysokých dávkách působí hypnoticky a dýchací centrum ochrne.

Vzhled: tablety, čípky, roztok v ampulích. Působí po 20 minutách 2-3 hodiny.

Hlavním výrobcem pro výrobu tablet na legální použití ( ve farmacii ) je Indie a Tasmánie.

Poprvé byl izolován r.1806 německým lékárníkem F. Sertürnerem a od té doby se hojně používal... To vedlo ke vzniku "morfinových mánií" ( závislí vojáci a móda vyšší společnosti ).

Ketamin
Je to anestetikum používané ve veterinární praxi a drogou tanečních party se stalo díky svým halucinogenním účinkům.


Používalo se i ve válce ve Vietnamu.

V chirurgii to byl ideální prostředek právě díky svým schopnostem zraněné znehybnit a znecitlivět vůči bolesti. Někdy se tato droga prodává jako extáze, ale její účinky jsou spíše podobnější tripu.

Vdechuje se, polyká nebo i píchá.

Povídá se, že když končí účinek extáze, ketamin vás hned zvedne. Vše se začne hýbat a točit. Srdce vám začne vynechávat, cítíte návaly do hlavy a stoupne vám tlak. Zhruba pět minut budete úplně mimo. Máte pocit, jako by se vám vařila krev a něco vám chtělo vyskočit z hlavy.

O dlouhodobých účincích toho nikdo moc neví. Nejzávažnější je asi nebezpečí úrazu bez toho, že by byl rozpoznán, protože Special K tlumí bolest.

V USA jsou známy i takové případy, kdy došlo ke znásilnění, aniž by si toho byly ženy vědomi, protože byby pod vlivem ketaminu...


Když u toho není nikdo další, je velmi nebezpečné ketamin brát.
 


Komentáře

1 Ségra Ségra | 11. listopadu 2006 v 21:06 | Reagovat

No, tak Vám tady konečně hodim malej úryvek  z knížky Feťák od Wiliama Burroughse. Tuhle knížku psal, když byl závislý právě na morfinu, později i na heroinu, ale to je jiná :o) Takže, Beat generation forever!

"Naučil jsem se drogové rovnici. Na rozdíl od alkoholu nebo trávy není droga prostředkem k rozšíření radosti ze života. Droga neni rozšopnutí. Je způsobem života.."

Myslim, že neni potřeba dalšího komentáře...

2 world world | E-mail | Web | 12. listopadu 2006 v 10:58 | Reagovat

.. máš prawdu, není potřeba dalšího komentáře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama