Nostradamus - předpovědi na 11.září 2001

4. února 2007 v 13:19 | world


Předpovědi na 11. září 2001
Na 45. rovnoběžce bude hořet obloha.
Oheň se blíží k velkému novému městu.
Najednou vyskočí do výše obrovský do nebe sahající plamen,
když budou Normané vystaveni zkoušce.

Centurie 6., Quatrain 97
Na 45. rovnoběžce leží opravdu New York, letadlo je popsáno jako oheň. Nostradamus v 16.století nemohl napsat letadlo, neboť by tomuto výrazu někdo stěží porozuměl, naopak, je zde viděna jeho genialita, protože letadlo způsobilo po svém střetu s věží WTC ohromný žár a plameny opravdu šlehaly z budovy ven. Nostradamus slovem Normané označuje západní civilizace, Američany především, výraz se však dá stáhnout i na Velkou Británii.
V tom roce nového století v devátém měsíci
přijde z nebes velký Král hrůzy
nebe se rozhoří na čtyřiceti pěti stupních
oheň se přiblíží novému městu.

Centurie 6., Quatrain 98
V novém městě dojde k velkému pádu
dvojčata - bratři rozvrácení v chaosu
když pevnost padne, velký vůdce podlehne
třetí velká válka začne, dokud město hoří.
Centurie 6., Quatrain 96
«Psychologická odbočka III: Jak pochopit Nostradáma?
Nostradamovo proroctví je možné chápat i jako komplexní informace, složitou kulturní jednotku, která se přenáší a šíří mezi lidmi celá staletí. Tedy, kromě jiného, i jako možný nástroj mocenské manipulace.
Jak je to možné? Proč to funguje? Proč lidé neužijí trochu kritického myšlení a neprohlédnou, co s nimi manipulátoři chtějí udělat?
Protože jsme po svých vývojových předcích zdědili a do neuvěřitelného stupně rozvoje dovedli potřebu hledat a najít smysl v jevech, které spatřujeme jak kolem sebe, tak v sobě. Zdá se, že je do značné míry, byť u různých lidí různě, geneticky zakódovaná. Chápat smysl jevů kolem sebe znamená automaticky podstatně vyšší naději na přežití. Tato potřeba plynoucí z evoluční úspěšnosti je tak mohutná, že dokážeme najít dokonalý smysl i v souvislostech, které ve skutečnosti souvislostmi nejsou, a jevech, které neexistují. Tedy i v případě, že je chápání jevu dáno jednoduchým pochopením časové a prostorové následnosti, tak jako je tomu u Skinnerových pověrčivých holubů nebo u magicky myslících lidí. S potřebou hledat a najít smysl jevů, tedy s potřebou jejich výkladu, úzce souvisí potřeba jejich předpovědi. Tedy nějakého druhu proroctví nebo prognostiky.
Proroctví je potřeba úspěšného ovlivnění, které ochrání danou osobu, třeba tím, že přičaruje neštěstí a smrt na jakékoliv potenciální protivníky - například magickým rituálem, černým i bílým nebo modlitbou. Nejistý a složitý svět je totiž nebezpečný svět, což je vědomí, které plodí úzkost. Savci, včetně primátů a lidí úzkost snášejí špatně - je signálem ohrožení.
Proto měli, mají a v nejistém, složitém a nebezpečném světě vždy budou mít úspěch lidé a organizace zbavující jiné lidi úzkosti, dodávající naději, předstírající, že odhadují budoucnost, znají její plán.
Je to stále stejné - od pravěku dodnes. Nelze než obdivovat více či méně dokonalou manipulaci s lidským strachem a nevědomostí, s hloupostí jedinců i hloupostí skupinovou, s debilitou, se zúženým myšlením lidí jinak vysoce inteligentních, a to v dobrém i ve zlém, tisíciletí za tisíciletím. V dobrém? Nic proti tomu, sejme-li tento postup úzkost, dodá-li smysl životu ve chvíli existenční krize a dokáže-li navíc být natolik tolerantní, že ponechá alespoň nějakou míru autonomie a do jisté míry svobody. Až příliš velký počet lidí se chová, jako by si s tou svobodou dnešního světa nevěděl rady. A co ve zlém? Lidská tupost postupuje postupně celým světem a je jen na nás z řady ovcí vybočit.
« Psychologická odbočka IV: Oidipův efekt
Pojem Oidipův efekt znamená, že se katastrofická proroctví vyplňují právě proto, že byla prorokována. Oidipus, starořecká mytologická postava, by nezabil vlastního otce a neoženil by se s vlastní matkou, kdyby ho jeho rodiče právě na základě proroctví těchto událostí nenechali v raném dětství pohodit v horách na pospas zvěři. Soucitnému sluhovi, který měl dítě odložit, se Oidipa zželelo. Dítěte se ujal bezdětný královský pár v sousedním státečku. V dospělosti se Oidipus o své kletbě dozvěděl. Netušil, že je adoptivním dítětem. Nechtěl rodičům, které považoval za vlastní, ublížit a tak se vydal na bludnou pouť.
Řečeno jinými slovy: kdyby toto proroctví nebylo vyřčeno, nedaly by se do pohybu katastrofické události. Oidipův efekt se může týkat i vědomí Armageddonu a proroctví Posledního soudu - pomyslíme-li na některý z destruktivních kultů, jemuž by se podařilo získat a užít zbraň hromadného ničení.
Nepočítáme-li magické myšlení, předstírání jasnovidných schopností a další manipulace, pokoušela se v minulosti řada velmi chytrých a vzdělaných lidí najít způsob, jak by se dal vývoj lidských dějin předpovídat. Zaujala je průzračná jednoduchost newtonovské fyziky, včetně její schopnosti přesné dlouhodobé předpovědi. Představovali si, že se s větším poznáním podaří předpovídat vývoj lidských dějin podobně, jako newtonovská fyzika předpovídala pohyby planet. Ale už koncem 19. století začalo být zřejmé, že jsou předpovědi chování složitých systémů nesmírně obtížné, a že pro ně pravidla podobná jednoduchým newtonovským pravidlům neplatí.
Jednoduchým příkladem může být pohyb vypuštěného pouťového balónku. Newtonovská pravidla platí i pro něj. Jeho pohyb je však ovlivňován tolika náhodnými vlivy, že předpovědět jeho polohu je s ubíhajícím časem postupně nemožné. Jinými příklady jsou chování světového finančního trhu nebo vývoj světového klimatu. Právě na ně se vztahuje všeobecně známý efekt motýlího křídla, což znamená, že zcela náhodný a zanedbatelně nepatrný jev může mít nečekané a mohutné vzdálené důsledky.
Pro složité jevy platí, že stačí zcela nepatrná a náhodná odchylka některé z proměnných, které jejich vývoj ovlivňují a výsledek se nedá odhadnout. O lidských dějinách se dá říci, že jsou pravděpodobně vůbec nejsložitějším jevem ve známém vesmíru. Myslím, že nástroje, které by umožnily dlouhodobější předpověď jejich vývoje zatím neexistují. Otázka je, zda je jejich vytvoření vůbec možné. Přestože si lidé, pochopitelně, tak toužebně přejí, aby tento kámen mudrců znali a vlastnili.
 


Komentáře

1 skul skul | 16. května 2008 v 18:21 | Reagovat

nostradamus verše uvedené v tomto článku nikdy nenapísal, je to podvrh, ktorý bol v inkriminovaný deň rozšírený do celého sveta. o dvojičkách napísal:

V roku 1999 v siedmom mesiaci

zostúpi z neba Kráľ Teroru

a vzkriesi veľkého kráľa Anglomoisu

predtým aj potom Mars zavládne cez šťastie

sedem sa po francúzsky povie sept = September (inak 9. mesiac)

Nostradamus sa odva roky sekol = 2001

z neba Kráľ Teroru - do dvojičiek narazilo lietadlo

vzkriesi kráľa Anglomoisa = mohlo by ísť o Anglicko, ktoré zohráva dôležitú rolu v odvete

posledný verš - Mars predtým je zrejme George Bush senior, Mars potom Bush junior. Mars je bohom vojny, a títo páni, otec a syn viedli vojnové konflikty (nie medzi sebou). Ako sa však myslí to šťastie, to neviem, asi že za ich vlády ale skutočný teror nebol, až potom nastane.

2 Kiptik Kiptik | 14. ledna 2009 v 7:47 | Reagovat

jej mě to tu nějak neukazuje new příspěvky :(

3 westik westik | 15. ledna 2009 v 18:06 | Reagovat

Nárůst sluneční aktivity přijde roku 2012

Vědci se především snaží zlepšit své schopnosti v předpovídání těchto bouří. Příští vrchol sluneční aktivity je očekáván kolem roku 2012. Nyní je Slunce v útlumu, ale aktivita může propuknout v kterémkoli okamžiku a nepříznivé vesmírné počasí - jak vážné, nikdo neví - může zuřit rok nebo dva před vrcholem. Někteří vědci předpokládají, že příští vrchol může přinést vážnější důsledky než kterýkoli předchozí.

4 westik westik | 15. ledna 2009 v 18:07 | Reagovat

podrobný článek na CT 24 www strankach/věda

5 westik westik | 31. ledna 2009 v 21:58 | Reagovat
6 jindrich jindrich | 19. března 2009 v 21:02 | Reagovat

ja na nostrada verim predpovedel znesveceni sveho hrobu a dalsi veci ktery se splnily

7 DOMINIKA DOMINIKA | 11. ledna 2010 v 19:22 | Reagovat

TA VEZ V PLAMENECH JE MUJ NEJOBLIBENY FILM ALE BYLO DOBRY JAK HOREL TEN CHLAP

8 blabla blabla | 17. února 2010 v 17:35 | Reagovat

Lidi vzpamatujte se! Nebo se z toho zblázníte! Nemáte nic jiného na práci? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama