Nostradamus - proroctví o nedávné minulosti

4. února 2007 v 13:30 | world

« Saddám Husajn a pád Iráku

Déšť, hlad a války v Persii nepřestanou.
Víra je příliš silná. Ona zradí vládce.
Konec přijde od Normanů, kde vše začalo.
Tajemná znamení pro bohyni osudu.
Centurie 1., Quatrain 70

« Liga Arabských zemí ( UAR )

Na hranicích VAR se přemění vše velmocenské.
Na pobřeží se narodí tři krásné děti.
Zánik národa přišel, doba je zralá.
Vláda v zemi se změní, ale nebude více vzrůstat.
Centurie 7., Quatrain 97
V Nostradamově době se písmena "v" a "u" používala ve stejném významu a zcela libovolně. Je tedy pravděpodobné, že původní Nostradamovo UAR bylo později v tiskárně nahrazeno VAR.
UAR založil Gamál Abd an-Násir, který se dostal k moci v Egyptě v r. 1954. K Egyptu se tenkrát přidala Sýrie a Jemen. Násir se stal prvním prezidentem UAR.

Na hranicích UAR se skutečně změnily velmocenské poměry. Krátce před tím, 14. května 1948 odešel z Palestiny poslední britský voják. Poté po konfliktu v Suezském průplavu ztratila Anglie a Francie definitivně své postavení v této oblasti. Později byli zadržování déle než rok američtí civilisté v Teheránu a okupaci Afghánistánu Ruskem odsoudil celý svět.
(* Další tři řádky se zdají být narážkou na vznik Izraele, kdy zanikla Palestina a území přidělené Izraeli bylo rozděleno na několik celků, přičemž tři z nich byly na středomořském pobřeží. Doba je zralá - vznikem Izraele Nostradamus datuje jiné závažné skutečnosti. *)

« Smrt Lady Diany

Poslední syn muže se jménem proroka
přivede Dianu k jejímu dni odpočinku.
Daleko bude panovat nejhlubší zármutek
a zachrání velký národ před zhroucením.
Centurie 2., Quatrain 28
Jméno otce Dodiho al-Fayeda je Mohammed al-Fayeda, je tedy Dodi syn mužejménem proroka.
« Smrt papeže Jana Pavla II.
Bojovník v papežském křesle,
svou poslední cestu nastoupí,
kouř bude plát krátkou dobu,
aby historii na věčnost přepsal.

Centurie 4., Quatrain 32

« Zkáza raketoplánu Columbia
V misi první modré hvězdy
krásné dítě ze svaté země mezi sedmi zhyne,
až bude loď sestupovat z nebeské oblohy
a osamělou hvězdu zasypou trosky.

Centurie 3., Quatrain 11

Interpretace není nijak složitá - první modrá hvězda se odvolává k Ilanu Ramonovi, prvnímu izeraelskému astronautovi, který byl členem posádky. Osamělá hvězda je jednak přezdívkou Texasu a zároveň může odkazovat na Davidovu hvězdu na vlajce Izraele, jehož součástí je Palestina - svatá země. Dalšími záhadnými shodami náhod jsou fakta, např. část trosek z raketoplánu, na jehož palubě byl poprvé izraelský astronaut, spadla na texaské město Palestine, že se raketoplán zřítil přesně v 9:11 hodin východoamerického času, (když dnes už každý ví, co 9/11 znamená), že si stačí trochu pohrát s datem prvního února a máte k dispozici všechny číslice roku 2001...

 


Komentáře

1 PoLo PoLo | 15. srpna 2007 v 23:46 | Reagovat

Naprostá snůžka hovadin. Nostradámus byl významný astrolog a lékař. ,,Kariéru" ,,proroka" započal až na sklonku života. Psal ve složitých verších, v několika jazycích najednou (zdůrazňuji najednou ! = v jedné větě bylo například použito až čtyř jazyků), měl zálibu v používání anagramů a využíval složité a archaické obraty. Jeho věty a verše byly tařka nesrozumitelné a dávaly stovky významů a i on sám se občas spletl (nikdo není dokonalý) v užití slov. Z toho je zcela a naprosto patrné, že ,,jeho" verše které jsou tu napsány, byli sestaveny nebo chcete-li zcela předělány. Jeho věty dávaly stejný smysl, jako manuál k japonskému videu - zde užité věty dávají jasný a zrozumitelný význam. Je to práce tzv. ,,vykladačů", kteří si hrají na velké jazykovědce a vykládají jeho slova tak, že se jim to hodí.

Nostradámus byl velice inteligetní a učenlivý člověk, který byl na svůj čas velice napřed, měl velkou fantazii a určitě by se dal srovnávat třeba s Archimédem, ale nevěřím ( a nejsem zdaleka jediný), že tyto verše jsou jeho skutečnými slovy v originální versi.

2 Hany Hany | 20. dubna 2008 v 12:08 | Reagovat

byl to velice inteligentní člověk dokázal napsat verš tak že se dal vyložit naprosto jakkoliv, proto ho obdivuji jinak nikde nespecifikoval naprosto přesně čas taky zajímavé...... myslete si co chcete

3 Hany Hany | 20. dubna 2008 v 12:08 | Reagovat

byl to velice inteligentní člověk dokázal napsat verš tak že se dal vyložit naprosto jakkoliv, proto ho obdivuji jinak nikde nespecifikoval naprosto přesně čas taky zajímavé...... myslete si co chcete

4 Václav Václav | 8. června 2008 v 3:35 | Reagovat

Ví někdo, které národy se dostaly do vesmíru po Rusech a Američanech? Čech a Vietnamec. Upřímně by mně zajímalo, jestli i Remek a vietnamský kosmonaut jsou někde jmenováni.

5 želka želka | 9. června 2008 v 13:34 | Reagovat

Ja si myslím, že Nostradamus bol inteligentný človek a múdry a že by mohli byť jeho predpovede pravdivé - ale myslím si, že sa to nesplní presne do bodky. Takmer nikdy neuvádzal dátumy (čo je logické, veď čo mohol presne vedieť pred 300-400 rokmi??) a čítala som, že na jednej predpovedi na rok 1999 sa úplne sekol.  No neviem, ale určite to bol dobrý človek, pomáhal iným ľudom, čo je pekné. Čo si o tom myslíte??

6 želka želka | 9. června 2008 v 13:39 | Reagovat

Jeho verše je veľmi ťažké preložiť. Písal to vraj preto tak, aby druhí nevedeli, čo bude a písal to pre tú generáciu, ktorej sa to týka. Dokonca ani dnes sa nevie presne preložiť a je to napísané dosť nepochopiteľne. Myslím, že to pochopíme až keď sa to stane. Ale niektoré neboli dodnes pochopené asi preto, že boli zle vyložené.

7 želka želka | Web | 9. června 2008 v 13:45 | Reagovat

Myslíte, že Nostradamus niekedy tušil alebo predpovedal, že si raz tu o ňom budeme písať???? :-))

8 Silvia Silvia | 11. prosince 2008 v 18:07 | Reagovat

Ja si myslím, že je to všetko pravda ale on sám, ked to predpovedal tak nevedel presne kedy sa to stane ale stalo sa to alebo len väčšina a viete že predpovedal aj 3 svetovu vojnu?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama