Nostradamus - proroctví pro léta 2001 a 2002

4. února 2007 v 13:34 | world

2001 - přehled:
- Konec války z roku 1999 >1
- Dílčí úspěch Islámu >2
- Smlouvy mezi islámem a křesťanstvím >3
- Noví diktátoři v zemích bývalého SSSR >4
- Staronové problémy s atomovými elektrárnami a zářením >5
- Obrovské škody na životním prostředí způsobené válkou: vzduch je drahý protože se musí čistit!
- Vegetace je zničena velkým suchem >6
podrobnější výklad:

1) V r.2001 skončí lokální válka v Čečensku. Islám dosáhne dílčího úspěchu, celkově však zvítězí západní spojenci. Vítězové slíbí poraženým svobodu vyznání a ochranu jejich víry. Nostradamus to později označí za falešné gesto. Dojde k smlouvě mezi islámem a křesťanstvím. Nostradamus poukazuje na to, že v následujících letech se o rozkvět islámu zasadí mnoho dosud nevýznamných osobností.
2) Tento řádek předpovídá vývoj státního útvaru, který známe dnes ještě jako Společnost nezávislých států. Zavládne tam diktatura kvůli střetům s islámem, do nichž se bude snažit západ zasahovat. Rusko je opět pevně v rukou diktátorů. Muslimské obyvatelstvo je díky zvláštním opatřením rozptýleno. V r. 2001 se dá v bývalé sovětské říši očekávat ukončení národnostních nepokojů.
V druhé části verše Nostradamus popisuje podstatu problémů jaderných elektráren. Líčení muže, který žil před 450lety, je fascinující: "Žádný hák nebude držet nebezpečnou výzdobu záření vysílajícího nic." Radioaktivní záření je u Nostradama "vysílané nic". Geniální! "Nebude se držet nepřirozené chování vyšňořené vrchnosti sloupů, které sloupů znovu potemní." Vyšňořená vrchnost = palivové články v atomovém reaktoru.
3) Následkem války se dostaví rozsáhlá ekologická kalamita. Na územích zasažené válkou je možný život až po vyčistění ovzduší. Samotné dýchání se stane nákladnou a drahou záležitostí.Nostradamus používá barvitých slov při líčení důsledků této války.
Šéf vlády zahyne. Zbytek jeho národa zůstane bez vedení a ochrany, vydán na pospas zdevastovanému prostředí. Ti, kteří přežijí, nejprve ukončí utrpení umírajících spoluobčanů.Poté začnou s asanačními pracemi a budou pálit všechny zamořené předměty, až do poslední větve. Pak teprve se pokusí obnovit obyvatelé životní prostředí, což nebude levné. Na postižené oblasti vzápětí dopadne další metla - sucho. Vegetace je zničena.
4) S tímto veršem si autoři knihy nevědí rady:
" Prokletý zbytek, aby byl v rovnováze. Dvojnásobně narozeným zbývá poklad možnosti. Znovu se udrží bez dechu. Dvěma narozenými zloději, kteří přežijí, budou zklamáni, kde se udrží. Prokletí na Východě mají moc, jako králové mezi nahými. Pane Bože, přežili aby byli zotročeni nahými." >7
>1 Mohlo se jednat o válku v Čečensku, která opravdu začala a skončila v uvedených letech.

>2 Tím by mohly být snad teroristické atentáty z 11.září minulého roku.

>3 Uzavřelo se několik smluv mezi USA a arabskými státy ( především o vývozu a dovozu ropy )

>4 Ano, nynější běloruský prezident Lukašenko si vysloužil titul posledního diktátora v Evropě.

>5 Všichni si jistě vzpomenou na tehdejší velké protesty a diskuse nejen o Jaderné elektrárně Temelín ale i o Jaderné energetice obecně.

>6 V oblasti středního východu opravdu bylo sucho nebo méně srážek. Avšak tyto předpovědi nelze brát jako ty nejdůležitější, protože přesně nevíme které místo Nostradamus myslí.
2002 - přehled:

- Světová hospodářská krize jako důsledek nepokojů
- Rozdělení OSN do dvou, eventuálně tří menších bloků, jimiž budou: islámská unie, svazek zemí třetího světa, zbytek členských OSN
- Závody ve vývoji atomových bomb a ponorek k dobytí a ovládnutí přírodního bohatství moří; již dnes dochází z tohoto důvodu k místním konfliktům
- Zvrat v otázce emancipace žen
- Nemoc papeže se bude závažně zhoršovat

podrobnější výklad:

1) Nostradamus popisuje začátek přípravy, či dokonce realizace expedice do kosmu. Může dojít i k zamýšlený let na Mars. Flotila válečných lodí a výroba nových a rychlejších typů lodí na bázi vzduchových polštářů přijde na velké peníze. Nastane napětí kvůli ropě, přičemž příčinou bude církevní dogma.

2) Lidská společnost se začíná znovu formovat. Země třetího světa opouštějí OSN. V průběhu skončené války poražený islám spojil umírněné síly ( Nostradamus použil dříve už dříve v souvislosti s islámem výraz "nadháněči oslů" ) s radikálněislámskými ( vyholenými ) silami. Tento proces uvnitř islámu je vlastně neblahým vývojem, protože následně, zhruba po deseti letech, povede k velké eskalaci této víry. USA přijdou s novou doktrínou , kterou Nostradamus nazval "indickými předpisy". ( Ve středověku se věřilo, že Kolumbus objevil Indii ).

3) Zde se v předstihu dočtete o rozmíšce, která má podle Nostradama nastat za deset let. Prorok popisuje, jak se atomových ponorek blíží k místu, z něhož odpálí rakety. Je s podivem, jakým způsobem Nostradamus líčí ponorky. Věž periskopu nebude vytažena, tzn. že ponorky plují ve velké hloubce, kde je temno. Desátý den bude jasné, proč se celá akce koná. Obě světové velmoci se navzájem smrtelně urazili a vydali se na válečnou stezku. Noc se stala dnem. Stlačený vzduch bude prodáván jako potravina.

4) V prvním desetiletí 21.století vzniknou buď tři nové bloky států, nebo tři nová uskupení v rámci OSN. Jedno bude z bohatých zemí tj. dnešní OSN; potom OSN islámského světa a konečně OSN chudých zemí. Nostradamus s tímto vývojem nesouhlasí, neboť jej označuje za neužitečnou velkolepost.

5) Příčinou třetí světové války bude podle Nostradama sobecká koncepce doktríny o deseti tezích, kterou vypracují USA.

6) Nostradamus očekává změnu podmínek v otázce emancipace žen.

7) Papežova nemoc se opravdu v té době velice zhoršila.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama